BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Święto Wojska Polskiego- Rynek Wrocławski, Środa Śląska
18.08.2017
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej , stoczonej dnia 15.08.1920r w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

 

W dniu 14.08.2017 r. od godz. 10.00 na wrocławskim rynku miały miejsce uroczystości przybliżające mieszkańcom tematykę związaną z obronnością kraju. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu wojskowego oraz punkt promocyjny naszej jednostki. W godzinach popołudniowych,   w asyście kompanii honorowej 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia na centralnym placu miasta stanęły pododdziały Garnizonu Wrocław.    W uroczystości wzięły udział  władze samorządowe, żołnierze, kombatanci, harcerze oraz mieszkańcy Wrocławia. Wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy pamięć harcerek- ofiar tragicznej w skutkach burzy we wsi Suszki.W trakcie uroczystości, Dowódca Pułku    płk Dariusz Dejneka odznaczył medalem nadanym przez Ministra Obrony Narodowej „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe wyróżniającym się żołnierzom. Uroczystości zakończył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Wrocławia.
Kolejnego dnia, o godz. 10 odbyła się msza św. w intencji Wojska Polskiego w kościele garnizonowym św. Elżbiety we Wrocławiu.
W godzinach popołudniowych, na zaproszenie Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej przedstawiciele Dowództwa Pułku  uczestniczyli w mszy św. w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, następnie złożyli wieniec pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich. W czasie okolicznościowych przemówień podziękowano żołnierzom za ich pracę i oddanie w wykonywaniu obowiązków służbowych. Złożono im również życzenia wszelkiej pomyślności w dalszym pełnieniu służby.
Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: mł. chor. A. Petryszyn

Zdjęcia  >>>

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych