10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Change version
Triatlon po puchar
24.08.2017
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia zdobył Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa w tegorocznym triatlonie, zorganizowanym w mrągowskim Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym.

Zespół z Wrocławia pokonał 12 innych drużyn reprezentujących jednostki wojskowe podporządkowane DGW.

W zawodach wzięło udział ponad 30 żołnierzy. Wśród kobiet, w kategorii „open”, bezkonkurencyjna była st. szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Mężczyzn do 30 roku życia pokonał st. kpr. Marek Drużyłowski z Batalionu Reprezentacyjnego WP, a wśród zawodników między 30 a 40 rokiem życia triumfował st. szer. Marek Szewczyk ze zwycięskiego Pułku. Również we Wrocławiu służy kpt. Rafał Mikoda, który zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 roku życia.

Triatlon zaczynał się maratonem pływackim na 500 m, zorganizowanym na mrągowskim jeziorze Czos. Następnie zawodnicy zmierzyli się w wyścigu rowerowym na odcinku 14 km, by zakończyć zawody 7-kilometrowm biegiem.