BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Brąz w tenisie stołowym dla DGW
23.09.2017
Szer. Mateusz Niedzielski z Pułku Ochrony zdobył brązowy medal w kategorii żołnierzy do 35 roku życia podczas czterodniowych Mistrzostw Wojska Polskiego w Tenisie Stołowym, które odbywały się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

 

   W turnieju brało udział 50 zawodników. Dowództwo Garnizonu Warszawa reprezentowało czterech żołnierzy z Pułku Ochrony: st. chor. szt. Marian Balak, st. chor. szt. Tomasz Wojewódzki, st. szer. Łukasz Hardej i zdobywca brązowego medalu szer. Niedzielski, a także zawodniczka z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia st. chor. Małgorzata Ceglarek – zdobywczyni czwartego miejsca w kategorii kobiet open. Kierownikiem i trenerem naszej reprezentacji był st. chor. szt. Przemysław Zarówny z wrocławskiego Pułku.
   Mistrzostwa poświęcone były pamięci młodszego chorążego Jarosława Maćkowiaka, który zginął 2 czerwca 2011 r. w wyniku ataku na polski patrol, do którego doszło w prowincji Ghazni. Memoriał jego imienia jest dowodem pamięci o wszystkich żołnierzach, którzy oddali życie w służbie pod sztandarem Rzeczypospolitej.
  Dekoracji zwycięzców dokonał Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszek Surawski, któremu towarzyszyli: mama Jarosława Maćkowiaka Gabriela Maćkowiak i komendant poznańskiego Centrum płk Piotr Kriese.
 
 


 
Tekst i zdjęcia: DGW
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych