BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Z pomocą dla Kacpra
16.09.2017
W dniu 13.09.2017 r. na terenie Przedszkola Nr 107 „Słoneczko” we Wrocławiu odbył się festyn charytatywny na rzecz Kapra, chorego na raka mózgu.

 

Kacper uczęszcza do przedszkola już 3 rok. Jest dzieckiem wysportowanym. Gra w squasha i piłkę nożną. Jest uzdolniony muzycznie - gra na gitarze. Pogodny, inteligentny, uwielbiany przez swoich kolegów. Wieść o strasznej chorobie do rodziców Kacpra dotarła w czerwcu 2017 r. i od tego momentu zaczęła się ogromna batalia o życie chłopca. Obecnie Kacper jest po dwóch operacjach mózgu oraz dwóch chemiach i przygotowuje się do leczenia protonoterapią w Hamburgu. Ponieważ koszty leczenia za granicą kraju są ogromne i w znacznej mierze przewyższają możliwości finansowe rodziców Kacpra, przedszkole wspólnie z rodzicami postanowiło wnieść swój wkład w leczenie Kacpra.
Na pomoc chorego dziecka i tym razem żołnierze 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia pośpieszyli z pomocą. Główną atrakcją festynu był właśnie pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu pułku. Obecność sprzętu oraz żołnierzy na terenie przedszkola wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i rodziców.

   
 

Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: Przedszkole Nr 107
                                                                                                              

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych