BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Dolnoślązacy pływają najlepiej
30.10.2017
Podczas zawodów w pływaniu, zorganizowanych w mrągowskim Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym, pierwsze miejsce w konkurencji drużynowej oraz Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa zdobyła reprezentacja 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

 

Żołnierze z Dolnego Śląska pokonali 13 innych drużyn reprezentujących jednostki podległe Dowództwu Garnizonu Warszawa. W sumie w zawodach uczestniczyło 79 żołnierzy.
 
W klasyfikacji drużynowej w sztafecie 4x50 m, w stylu dowolnym najlepsza była reprezentacja 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia (15SBWD). Na tym samym dystansie w stylu zmiennym zwyciężył Pułk Ochrony (pochr.).
 
 
 
Zawodnicy konkurowali również w klasyfikacji indywidualnej. W kategorii mężczyzn do 35 lat, startujących na dystansie 50 m w stylu dowolnym pokonał Mateusz Ślubowski z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego (WOSzK), który okazał się najlepszy również w stylu grzbietowym na takim samym dystansie. Panów po 35 roku życia na odcinku 50 m pokonał mjr Robert Dymanus z pochr., który zwyciężył również w stylu zmiennym na 100 m w swojej kategorii wiekowej.
 
 
 
Najlepsza wśród pań do 35 roku życia, w stylu dowolnym była kpt. Agata Nalepa z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia (pdow.), a zawodniczki po 35 roku życia w tej kategorii pokonała st. szer. Izabela Chłądowicz z tej samej jednostki.
 
Na odcinku 100 m, w stylu dowolnym wśród panów do 35 roku życia bezkonkurencyjny okazał się mł. chor. Piotr Hałaj z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, a wśród mężczyzn powyżej tego wieku – chor. Marcin Nadwodny z pochr.
 
 

Sportowcy konkurowali również w stylu klasycznym. Pierwsze miejsce wśród panów do 35 roku życia zajął kpr. Łukasz Oleksy z Wrocławia, a wśród żołnierzy od 36 roku życia – kpt. Karol Molka z tej samej jednostki. Panie, w stylu klasycznym do 35 roku życia pokonała szer. Danuta Żuchowska z Batalionu Reprezentacyjnego WP (brepr.), a panie po 35 roku życia – szer. Anna Chudzicka z 15SBWD.
 
W stylu grzbietowym na odcinku 50 m, wśród panów powyżej 35 lat wygrał st. sierż. Daniel Stępień z 15 Brygady. W tym samym stylu na dystansie 100 m, w kategorii mężczyzn do 35 lat bezkonkurencyjny był st. szer. Paweł Kaliszuk z brepr., a powyżej tego wieku – chor. Bogusław Tomaka z pdow.
 
 Żołnierzy startujących w stylu motylkowym na 50 m, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku 35 lat pokonał st. kpr. Marek Drużyłowski z brepr., a tych którzy przekroczyli tę granicę wiekową – chor. Marcin Nadwodny z pochr.
Zawodnik z Orkiestry Wojskowej w Koszalinie – kpr. Wojciech Krajewski pokonał pozostałych uczestników do 35 roku życia startujących w stylu zmiennym na 100 m.
 
Tekst i Zdjęcia: DGW
 
 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych