BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Wigilia dla bezdomnych
28.12.2017
W dniu 24 grudnia br. żołnierze 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia wzięli czynny udział w realizacji Wigilii dla bezdomnych, samotnych, najuboższych mieszkańców Wrocławia.

Wigilia dla bezdomnych, samotnych i najuboższych mieszkańców Wrocławia.

 

 

Prawie 1000 osób pojawiło się na Wigilii dla ubogich, która rozpoczęła się o godzinie 10.00 na pl. Solnym we Wrocławiu. Na ubogich wrocławian czekało  200 litrów czerwonego barszczu, 1000 porcji pierogów oraz ryby po grecku, a także kapusta, śledź i oczywiście ciasta. Świąteczny posiłek zorganizowała wrocławska Caritas, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu oraz AmRest. Dla najbardziej potrzebujących ciasta upieki wrocławianie w ramach akcji "Upiecz dobro na święta". Żołnierze pułku pomagali organizatorom w wydawaniu świątecznych potraw.

W spotkaniu z ubogimi i bezdomnymi wziął udział metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Dziękował za zaangażowanie i zorganizowanie tego wielkiego dzieła jakim jest Wigilia Wrocławska dla tysiąca osób. Na wrocławskim pl. Solnym byli także wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak, Anna Józefiak-Materna, dyrektor wrocławskiego MOPS, oraz przedstawiciele Gminy Wrocław.

Podobna impreza w grudniu 2015 r. i 2016 r. odbyła się na Placu Nowy Targ i Placu Solnym we Wrocławiu i między innymi dzięki uczestnictwu żołnierzy pułku była przedsięwzięciem udanym i sprawnie zorganizowanym, a także dobrze przyjętym przez uczestników oraz pozytywnie ukazanym w lokalnych mediach.

Tekst: M. Milewska

Zdjęcia: kpr. Ł. Urbaniak

Zdjęcia >>>

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych