10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Change version
Zwyciężyliśmy w biegu patrolowym w Austrii
05.02.2018
Jeden z zespołów reprezentujących Dowództwo Garnizonu Warszawa zajął pierwsze miejsce w drużynowym biegu patrolowym zorganizowanym w Austrii, w ramach International Winter Military Triatlon.

W zawodach, organizowanych w ramach współpracy dowództw stołecznych garnizonów Europy Środkowej (Capital Commanders Club), DGW wystawiło dwie czteroosobowe drużyny.

Pierwsze miejsce w drużynowym biegu patrolowym zajął zespół w składzie: chor. Bogusław Tomaka z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia (10 pdow), st. kpr. Marek Drużyłowski z Batalionu Reprezentacyjnego WP (brep), st. szer. Marek Szewczyk z 10 pdow oraz szer. Mateusz Malec również z wrocławskiej jednostki. Żołnierze zwyciężyli osiągając czas: 1:10:23,4.

Sukcesem może się pochwalić również druga drużyna naszej reprezentacji, która w tej samej konkurencji zajęła trzecie miejsce na podium, pokonując wyznaczony dystans w czasie 1:26:58,9. W tym zespole rywalizowali: kpt. Rafał Mikoda z 10 pdow, st. szer. Szymon Rzeźnik z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, st. szer. Rafał Dawid również z Sieradza oraz st. szer. Robert Radzik z Pułku Ochrony. Drugie miejsce zajęła drużyna z Czech, z czasem 1:14:43,8.

Reprezentacja warszawskiego garnizonu triumfowała nie tylko w konkurencjach zespołowych. St. kpr. Marek Drużyłowski z Batalionu Reprezentacyjnego WP wywalczył trzecie miejsce w indywidualnym biegu patrolowym, a st. szer. Marek Szewczyk z 10 pdow - czwarte. Obaj wykazali się świetnymi umiejętnościami jazdy na nartach, strzelania i rzutu granatem.