BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Międzynarodowy Dzień Kobiet
09.03.2018
Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone od 8 marca 1910 roku. Ustanowione zostało przez Socjalistyczną Partię Ameryki, po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W Polsce to święto ma szczególnie doniosły charakter.

       W 10  Wrocławskim Pułku Dowodzenia służy kilkanaście żołnierzy-kobiet, m.in. na stanowiskach sztabowych, dowódców kompanii, operatorów sprzętu łączności i informatyki, lekarzy, ratowników medycznych, kierowców,  monterów czy też kucharzy. Wzorowo dają sobie radę, zarówno podczas szkoleń i ćwiczeń jak i w realizacji różnorodnych zadań służbowych. W pułku zatrudnione są również kobiety na stanowiskach pracowników resortu obrony narodowej.
     8 marca br. Dowódca Pułku - płk Dariusz Dejneka złożył kobietom służącym i pracującym w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia serdeczne życzenia z okazji Ich święta. Podczas spotkania podziękował Paniom za miłą atmosferę, którą wprowadzają wśród pozostałych żołnierzy i pracowników pułku oraz determinację, cierpliwość, lojalność, dyspozycyjność i opanowanie podczas wykonywania codziennych zadań, realizowanych na najwyższym poziomie.
     Po uroczystym spotkaniu Panie wezmą udział w występie zespołu „Feel”, zorganizowanym
w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu.


Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: kpr. Ł. Urbaniak

Zdjęcia >>>
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych