BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Strzegomiu
08.05.2018
Tegoroczne uroczystości związane z obchodami 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Strzegomiu zgromadziły wielu mieszkańców miasta i zaproszonych gości.

  Obchody zainaugurowała uroczysta msza św. w koście pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, którą odprawił biskup pomocniczy diecezji świdnickiej - Adam Bałabuch. Okolicznościowe nabożeństwo w asyście honorowej żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia  nasycone było elementami patriotycznymi i modlitwą w intencji Ojczyzny. We mszy św. udział wzięły m. in.: władze miasta, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych, stowarzyszeń oraz delegacje uczniów ze szkół z terenu gminy Strzegom wraz z pocztami sztandarowymi.
   Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy obchodów udali się ulicami Strzegomia na skwer przy pomniku 1050 rocznicy Chrztu Polski, gdzie odbyła się druga część majowych uroczystości. Rozpoczęto je od podniesienia flagi państwowej na maszt i odśpiewania hymnu państwowego. Jednym z ważniejszych akcentów było odczytanie Apelu Pamięci oraz salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy 3 Strzegomskiego batalionu dowodzenia. Na zakończenie, przybyłe na uroczystości delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.
Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: internet

Zdjęcia >>>

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych