BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Święto 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia
11.06.2018
W piątkowe popołudnie na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Trzmielowickiej we Wrocławiu odbyły się uroczyste obchody święta 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

 

Tego dnia odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczył szef sztabu Garnizonu Warszawa – płk Witold Lipiński, kadra dowódcza jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Wrocław, byli dowódcy 10 Pułku, kombatanci, duchowni, a także dzieci i młodzież szkolna.
W imieniu dowódcy Garnizonu Warszawa - płk Witold Lipiński  podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia za ich dotychczasową realizację zadań. Odczytał także list dowódcy Garnizonu Warszawa, skierowany do żołnierzy i pracowników pułku.
Podczas uroczystego apelu zostały wręczone medale oraz wyróżnienia od dowódcy Garnizonu Warszawa i dowódcy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów pułku, po czym zebrani mogli wysłuchać koncertu, połączonego z musztrą paradną w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Warszawy.
 


Tekst: M. Milewska

Zdjęcia: Ł. Urbaniak
 

 
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych