BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Wygraliśmy zawody w Budapeszcie
27.06.2018
Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa w skład której weszli żołnierze 10 Wrocławskego Pułku Dowodzenia odniosła spektakularny sukces w zawodach organizowanych w ramach współpracy dowództw stołecznych garnizonów Europy Środkowej.

W 24 edycji międzynarodowego biegu patrolowego, zorganizowanego przez DGW Budapeszt w ośrodku szkoleniowym  Püspökszilágy, pokonaliśmy zespoły z dowództw stołecznych garnizonów z Niemiec, Węgier, Czech i Austrii. Nie było łatwo, ponieważ bieg odbywał się w terenie górzystym i w trudnych warunkach atmosferycznych. Rywalizujący żołnierze musieli się wykazać nie tylko dobrą kondycją strzelecką i fizyczną, ale również wiedzą z orientacji w terenie. Strzelali, rzucali granatem, nosili rannego, przepychali samochód terenowy i skrzynie z amunicją.

 

 

 

Ostatecznie zdobyli 452 punkty i tym samym zajęli pierwsze miejsce. Druga była drużyna z Węgier z 381 punktami, trzecia - z Czech, które wywalczyły 378 punktów.
 
 

 

Ale to nie koniec sukcesów naszych reprezentantów w tych zawodach. Dzień wcześniej, wydzielona ze składu zespołu, trzyosobowa drużyna wywalczyła zwycięstwo w triatlonie wojskowym. Żołnierze wykonywali  strzelanie, w krótkim czasie oddając 30 strzałów na odległość 200 m, w trzech różnych postawach strzeleckich. Druga konkurencją był rzut granatem, a trzecią - trzykilometrowy bieg w umundurowaniu i z bronią.

 

   

 
 

Również w ocenie indywidualnej nasi reprezentanci dostali wysokie noty. St. sierż. Bartosz Niecławski  z Pułku Ochrony wywalczył drugie miejsce, chor. Bogusław Tomaka z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia trzecie, a st. szer. Karol Kozak z Pułku Ochrony - czwarte.  Bezkonkurencyjna wśród pań okazała się  szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, która pokonała Pavle Vozarova oraz Jane Alexova z Dowództwa Garnizonu Czech.

 
 

  

 
 

W składzie reprezentacji Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpili: ppor. Robert Polański z Oddziału Zabezpieczenia DGW, chor. Bogusław Tomaka, szer. Mateusz Malec i szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a także st. sierż. Bartosz Niecławski, st. szer. Karol Kozak i szer. Łukasz Ziemka z Pułku Ochrony.
 
Tekst: na podstawie DGW
Zdjęcia: DGW

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych