BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Żołnierska Pamięć
09.11.2018
Coraz bliżej 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Jest to dla wszystkich Polaków data szczególnie ważna i radosna.

 Wśród licznie obchodzonych uroczystości, nie można zapominać przede wszystkim o tych, którzy o tę niepodległość i wolność walczyli, przelali za nią krew.
Żołnierze 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia uczestniczyli w akcji „Żołnierska Pamięć”. Program ten został powołany w celu kultywowania i pielęgnowania pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę. Kształtuje on patriotyczną i historyczną świadomość obywatelską. Akcja „Żołnierska Pamięć” ma za zadnie uczyć szacunku do historii i wspomnień o tych, którzy oddali życie w imię najwyższych wartości – pokoju, wolności i godności. W celu oddania im pamięci i wdzięczności, nasi żołnierze porządkowali kwatery cmentarza Żołnierzy Polskich na wrocławskim Grabiszynku. Był to czas także do refleksji, zadumy, ale również nadziei, że kiedyś sami nie zostaną zapomniani i ktoś pochyli się nad ich grobem. Na koniec porządków na grobach zostały zapalone znicze.
Tekst:. M. Jaworska
Zdjęcia: mł. chor. A. Petryszyn
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych