BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
PODOFICEREM BYĆ
09.05.2016
Ciepłe majowe słońce ogrzewało zebranych na placu apelowym podoficerów 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, którzy w dniu 6 maja br. uroczystą zbiórką rozpoczęli obchody „Dnia Podoficera”.

Dowódca pułku – płk Kazimierz ŁUCKI przywitał zebranych podoficerów oraz gościa honorowego tej uroczystości – Pomocnika Dowódcy Garnizonu Warszawa ds. Podoficerów - st. chor. szt. Adam WROŃSKIEGO. W swoim przemówieniu pułkownik Kazimierz ŁUCKI podziękował wszystkim podoficerom pułku za ich profesjonalną realizację zadań oraz zwrócił uwagę, że to podoficerowie stanowią trzon armii w zakresie szkolenia żołnierzy i specjalistycznej obsługi sprzętu wojskowego. Jest niemożliwością, aby oficer dowodził efektywnie pododdziałem i wypełniał w sposób należyty stojące przed nim zadania, jeżeli podoficerowie nie wyszkolą odpowiednio swoich żołnierzy i nie zapewnią profesjonalnego ich kierowania i dowodzenia – podkreślił dowódca.
W swoim wystąpieniu Pomocnik Dowódcy 10 Pułku Dowodzenia ds. Podoficerów – st. chor. szt. Dariusz SOKOLIŃSKI w krótkich słowach skierowanych do zebranych żołnierzy podkreślił, że dzisiejszy Dzień
Podoficera, został zorganizowany przez i dla podoficerów, ponieważ w służbie ważna jest także integracja, o czym często zapominamy. Zachęcał też, aby w każdym dniu służby nabierać szacunku do samych siebie i współpracowników.
W trakcie uroczystości żołnierzom zostały wręczone wyróżnienia: Rozkazem Dowódcy Garnizonu Warszawa:

Odznaką Honorową Wojsk Lądowych został wyróżniony 
 mł. chor. Bartosz PASIK;
Rozkazem  Dowódcy Pułku listem gratulacyjnym zostali wyróżnieni:
st. chor. sztab.Jacek BOBERDA;
chor. Arkadiusz SKIBA;
chor. Sylwester SARNIK;
st. sierż. Mariusz CIESIELSKI;
st. kpr. Mariusz SIEDLECKI.

W podziękowaniu za dobrą wolę i wsparcie, udzielane inicjatywom i przedsięwzięciom realizowanym przez 10 Wrocławski Pułku Dowodzenia dowódca uhonorował
 Grawertonem Pamiątkowym

st. chor. szt. Adama WROŃSKIEGO

Pomocnik Dowódcy Garnizonu Warszawa ds. Podoficerów podziękował za wyróżnienie oraz przekazał, w imieniu Dowódcy Garnizonu Warszawa i swoim, wszystkim żołnierzom pułku gratulacje za uzyskiwane wysokie oceny w realizacji zadań oraz osiąganie wysokich wyników w różnego rodzaju zawodach, mistrzostwach i konkursach na szczeblu DGW.
W tym dniu na zaproszenie dowódcy pułku z wizytą przybyli podoficerowie rezerwy, którzy pełnili zawodową służbę wojskową w murach 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Zwiedzili oni Salę Tradycji,
strzelnicę, halę, obiekty sportowe i szkoleniowe. Wizyta ta wywarła na nich duże wrażenie w kontekście pozytywnych zmian zachodzących w wojsku oraz rozwoju infrastruktury jednostki.
Tekst: M. Jaworska
Zdjęcia: plut. M. Motylski

Zdjęcia  >>>

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych