BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości
14.11.2016
W dniu 10 listopada 2016 r. na placu apelowym 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia odbyła się uroczysta zbiórka, dedykowana 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody tak ważnego dla kraju święta są corocznie okazją do uhonorowania przez władze państwowe oraz przełożonych wyróżniających się wzorową postawą patriotyczną obywateli, w tym także szczególnie zasłużonych żołnierzy. W uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Obrony Narodowej nadał st. chorążego Sławomirowi Kolińskiemu Brązowy Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju.
W trakcie zbiórki Dowódca 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia wręczył żołnierzom odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Na placu apelowym swój finał miały również przeprowadzone Zawody o Puchar Dowódcy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia w Badmintonie oraz Halowej Piłce Nożnej, a także Zawody Dowództwa Garnizonu Warszawa w Biegach Przełajowych. W imieniu zawodników puchary z rąk Dowódcy odebrała kpt. Anna Malec.


 
Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: kpr. Ł. Urbaniak

Zdjęcia >>>


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych