BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Oni są najlepsi
16.01.2017
Środa i czwartek to czas burzliwych obrad w Dowództwie Garnizonu Warszawa, gdzie już po raz szósty odbywały się wybory podoficera, szeregowego i muzyka roku 2016.

      Zadaniem kapituły, którą tworzą pomocnicy dowódców ds. podoficerów, starsi podoficerowie dowództw, mężowie zaufania podoficerów i szeregowych jednostek wojskowych podległych DGW był wybór najlepszego podoficera  i szeregowego, którzy w 2016 roku w znaczący sposób wyróżnili się w działalności służbowej. Kandydatury zgłosili podoficerowie i szeregowi jednostek wojskowych.
Po dyskusji członków kapituł, w wyniku głosowania wybrano:  
     Podoficerem Roku 2016 Dowództwa Garnizonu Warszawa - st. chor. Małgorzatę Wychowaniak  wykonującą obowiązki młodszego podoficera specjalisty 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.  Doceniono m.in. jej stałe podnoszenie kwalifikacji a także udział w kształtowaniu wiedzy wśród dzieci i młodzieży placówek oświatowych z zakresu kultury i zdrowia.   
    Szeregowym Roku 2016 Dowództwa Garnizonu Warszawa - st. szer. Sławomira Richtera montera plutonu łączności 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego. Weteran dwukrotnie brał udział w misjach PKW UNDOF w Syrii oraz PKW ISAF w Afganistanie. We wrześniu 2016 r. udzielił pomocy kierowcy ciężarówki, który kierując pojazdem stracił przytomność i uderzył w ekrany wygłuszające. Zdaniem
lekarzy dzięki udzielonej przez żołnierza pomocy, poszkodowany mężczyzna przeżył.
    W kolejnym dniu mężowie zaufania podoficerów orkiestr wojskowych dokonali wyboru Muzyka Roku 2016 Dowództwa Garnizonu Warszawa, którym został st. kpr. Artur Roguski z OW w Żaganiu. W 2016 roku OW w Żaganiu brała udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Świeradowie-Zdroju, w którym zajęła I miejsce. Do sukcesu w znacznym stopniu przyczynił się właśnie wybrany muzyk, który zaaranżował większość utworów na potrzeby festiwalowego koncertu. Wybrany st. kpr. Roguski występuje także z orkiestrą w roli solisty oraz wokalisty na koncertach o charakterze patriotycznym, często odgrywanych w plenerze.

Laureatom GRATULUJEMY!!!

Tekst i zdjęcia: DGW

Galeria zdjęć >>>

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych