BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Przedszkolaki w pułku
17.03.2017
Od lat, obiekty wojskowe, sprzęt specjalistyczny, broń , umundurowanie i sami żołnierze, nieustannie cieszą się zainteresowaniem społeczeństwa, a zwłaszcza rozbudzają wyobraźnię najmłodszych.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom poznawczym Wojsko Polskie cyklicznie organizuje dni otwarte koszar, prezentacje promujące obronność, realizuje zajęcia dydaktyczne skierowane do młodzieży i dzieci.
W dniu 15 marca grupa przedszkolaków z Europejskiego Przedszkola Językowego Klub Kubusia Puchatka, mieszczącego się przy ul Rajskiej we Wrocławiu, zwiedziła teren 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Pierwsze kroki dzieci skierowały na plac musztry, gdzie już czekały   na nie pojazdy wojskowe. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy wykazali wiele entuzjazmu i zainteresowania wystawionym sprzętem łączności oraz chętnie siadali za kierownicą najciekawszych samochodów. Kolejną atrakcją była wizyta na  krytej strzelnicy, gdzie dzieci mogły dotknąć broni oraz obserwować ćwiczących żołnierzy.  Wizytę zakończyła prezentacja pamiątek zgromadzonych na sali tradycji.


Tekst i zdjęcia M. Milewska

Zdjęcia >>>

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych