BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Wyróżnienia, puchary, nagrody!
21.03.2017
W dniu 20 marca br. na placu apelowym pułku odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień podoficerski, Kodeksów Honorowych Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego

oraz pucharów, dyplomów i listów gratulacyjnych za współzawodnictwo sportowe w 2016 roku.

Podczas porannej zbiórki całego stanu osobowego pułku, dowódca płk Kazimierz Łucki wręczył akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski żołnierzom:
kpr. Jakubowi Zakrzewskiemu,
kpr. Marcinowi Horakowi,
kpr. Wojciechowi Staszkowianowi.
 Kodeksy Honorowe Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego zostały wręczone:
szer. Małgorzacie Borysewicz,
szer. Przemysławowi Kacała
szer. Markowi Rzepkowskiemu.
    Za znaczne osiągnięcia szkoleniowe, sumienność, kreatywność i zaangażowanie w przygotowanie oaz zabezpieczenie ćwiczenia pk. Zima -17  żołnierze zostali wyróżnieni pochwałami, listami gratulacyjnymi, pismami pochwalnymi ze zdjęciem wyróżnionego żołnierza na tle sztandaru jednostki wojskowej oraz urlopami nagrodowymi.
    Szczególnym powodem do dumy i satysfakcji było zaprezentowanie Pucharu Dowódcy Garnizonu Warszawa za zdobycie I miejsca we współzawodnictwie sportowym jednostek DGW w 2016 r. Reprezentanci pułku po raz trzeci z rzędu okazali się najlepszym zespołem sportowym spośród wszystkich żołnierzy DGW! Tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku, dowódca wyróżnił nagrodą rzeczową.
W ramach współzawodnictwa sportowego 10 pułku dowodzenia w 2016 r., miano  najwszechstronniejszego sportowca zdobył st. szer. Norbert Wasiewicz. W rywalizacji między pododdziałowej I miejsce i Puchar Dowódcy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia zdobyła 4 kompania logistyczna.

   
 
Tekst M. Milewska
Zdjęcia kpr. Ł. Urbaniak
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych