10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Change version
Zawody w strzelaniu
14.04.2017
Żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia święcili triumfy podczas zawodów o puchar dowódcy GW w strzelaniu z karabinka i pistoletu wojskowego.

W trzydniowych mistrzostwach, które rozegrano na terenie 10 Pułku, uczestniczyło 18 drużyn reprezentujących jednostki i instytucje podległe DGW.

W strzelaniu z karabinka bezkonkurencyjna była 15 Brygada. W klasyfikacji indywidualnej szeregowych zwyciężył st. szer. Radosław Zwierzak, zdobywając 193 punkty, a w klasyfikacji open - st. szer. Łukasz Mizerski z wynikiem 189 punktów. Nic więc dziwnego, że jednostka z Sieradza zajęła pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji drużynowej szeregowych, jak i klasyfikacji zespołowej open. Zdobyła tym samym dwa puchary dowódcy GW.

W tej konkurencji, w klasyfikacji indywidualnej korpusu szeregowych, tuż za zwycięzcą uplasowali się ex aequo: st. szer. Michał Cymbała z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz st. szer. Tomasz Skorek z 15 Brygady. W strzelaniu z karabinka open, drugi był kpt. Sławomir Filipkowski z 10 Pułku, a kolejne miejsce na podium przypadło szer. Michałowi Cymbale z tej samej jednostki.

W klasyfikacji drużynowej karabinka w kategorii szeregowych drugie miejsce zajęła reprezentacja 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a trzecie drużyna Pułku Ochrony. W klasyfikacji zespołowej karabinka open drugie miejsce na podium przypadło 10 Pułkowi, a trzecie Batalionowi Reprezentacyjnemu.

10 Wrocławski Pułk Dowodzenia nie miał sobie równych w strzelaniu z pistoletu wojskowego. St. chor. sztab. Robert Wąsiel zdobył 185 punktów pokonując wszystkich konkurentów z pozostałych jednostek w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce przypadło mł. chor. Dariuszowi Świniarskiemu z Batalionu Reprezentacyjnego WP, a trzecie – kpt. Sławomirowi Filipkowskiemu z 10 Pułku. Jednostka z Wrocławia zwyciężyła też w klasyfikacji drużynowej zdobywając puchar dowódcy GW.

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z pistoletu wojskowego drugie miejsce na podium zajęła drużyna z 15 Brygady, a trzecie - zespół z Batalionu Reprezentacyjnego.