BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Żołnierze rezerwy w pułku – ruszyło kolejne szkolenie
28.04.2017
Około stu osiemdziesięciu rezerwistów zgłosiło się w dniu 24 kwietnia br. na krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia.

 

Przyjęcie rezerwistów rozpoczęło się od wczesnych godzin porannych.  Już przed godziną 7.00 w hali sportowej pułku funkcjonował punkt kontrolno-informacyjny. Po „zaewidencjonowaniu” rezerwiści udali się do żołnierskiej stołówki, a po śniadaniu skierowali się do punktu przyjęcia wyposażenia. Tam otrzymali mundur, wojskowy ekwipunek, broń i pożegnali cywilne życie.
Pierwszy dzień był dniem organizacyjnym. Rezerwiści uczestniczyli w szkoleniach z bhp, ppoż, zostali zapoznani z przepisami prawnymi oraz przysługującymi należnościami finansowymi, a także budową broni. Punktem kulminacyjnym tego dnia był tzw. „Apel ewidencyjny”, podczas którego żołnierze rezerwy między innymi zostali przydzieleni do macierzystych pododdziałów i poznali swoich przełożonych.
Szkolenie żołnierzy  rezerwy jest integralną częścią działalności szkoleniowej sił zbrojnych. Organizowane w celu podtrzymania i systematycznego doskonalenia umiejętności żołnierzy rezerwy  przygotowuje ich do realizacji zadań wynikających z przydziałów mobilizacyjnych oraz na potrzeby wojennego uzupełnienia jednostek wojskowych.

Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: kpr. Ł. UrbaniakZdjęcia >>>Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych