BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu
05.05.2017
Z tej okazji na pl. Gołębim we Wrocławiu odbyła się uroczysta defilada z udziałem żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Punktem kulminacyjnym święta było wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt przed ratuszem.

 

Wśród zebranych gości obecni byli włodarze miasta i województwa dolnośląskiego, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Wrocławia. W uroczystości udział wzięły także przedstawiciele jednostek wojskowych i instytucji garnizonu Wrocław, policji, straży miejskiej i służby więziennej. Pomimo deszczowej aury uroczystość zgromadziła wielu wrocławian, którzy z flagami w ręku obejrzeli popisy orkiestr dętych. Przy dźwiękach hymnu na maszt uroczyście wciągnięto także biało-czerwoną.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.30 występem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji, która oprócz patriotycznych melodii bawiła publiczność także utworami rozrywkowymi. Można było posłuchać m.in. motywu z filmów o Jamesie Bondzie, "Everybody needs somebody to love". Ostatnim numerem orkiestry była wrocławska piosenka o niebieskich tramwajach.

Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: kpr. Ł. Urbaniak

Zdjęcia >>>

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych