BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Dzień Podoficera w pułku.
05.06.2017
Szczególnym dniem dla podoficerów 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, był piątek 02 czerwca. Aby uhonorować żołnierzy tego korpusu, cała społeczność pułku zebrała się na placu apelowym, gdzie uroczystą zbiórką rozpoczęto obchody Dnia Podoficera.

 

Dowódca pułku –cz.p.o ppłk Krzysztof RAWSKI przywitał zebranych oraz podziękował wszystkim podoficerom za ich zaangażowanie  i profesjonalizm w codziennej służbie. Podkreślił ogromną rolę podoficerów w procesie szkolenia oraz docenił ich wiedzę, a także umiejętności w zakresie wykorzystywania najnowszych technik i obsługi specjalistycznego sprzętu wojskowego. Jako reprezentant podoficerów zabrał głos Starszy Podoficer Dowództwa Pułku – st. chor. szt. Dariusz SOKOLIŃSKI, który w krótkich słowach skierowanych do zebranych podkreślił, że Dzień Podoficera, został zorganizowany przez i dla podoficerów, ponieważ w służbie ważna jest także integracja, o czym często zapominamy. Zachęcał, aby w każdym dniu służby nabierać szacunku do samych siebie i współpracowników.
W trakcie uroczystości Rozkazem Dowódcy Pułku zostały wręczone wyróżnienia:

Odznaką Honorową Zasłużony Żołnierz RP z odznaką w trzecim stopniu  zostali wyróżnieni:

st.chor. Marcin BENEDYK
kpr. Mirosław MIZERA
Listem gratulacyjnym zostali wyróżnieni:st. chor. Piotr PODZIEMSKI;
st. chor. Rafał KRASUCKI;
mł. chor. Adam ZIMA;
mł. chor. Sylwester GŁUCHOWSKI;
W dalszej części obchodów, podoficerowie udali się  do Centrum Historii Zajezdnia oraz odwiedzili wyremontowany Stadion Olimpijski.  W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie koleżeńskie „Pokoleń,” na którym zaproszeni żołnierze rezerwiści wraz z podoficerami w czynnej służbie zjedli wspólnie tradycyjną wojskową grochówkę.

Tekst M. Milewska
Zdjęcia kpr. Ł. Urbaniak

Zdjęcia >>>

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych