BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Święto 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia
12.06.2017
W dniu 9 czerwca br. na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Trzmielowickiej we Wrocławiu odbyły się uroczyste obchody święta 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

 

Tego dnia odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczył dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb, kadra dowódcza DGW oraz jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Wrocław, byli dowódcy 10 Pułku, kombatanci, duchowni, a także dzieci i młodzież szkolna.

Gen. Głąb podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia za to, że realizują zadania na bardzo wysokim poziomie. Przypomniał ich zaangażowanie podczas tegorocznego ćwiczenia „Zima 2017” podkreślając jednocześnie, że były one doskonałym przykładem tego jak dobrze znają się na swoim fachu. Naprawdę jestem z Was dumny – powiedział.
 
Podczas uroczystego apelu zostały wręczone akty mianowania na kolejne, wyższe stopnie wojskowe oraz wyróżnienia od dowódcy GW i dowódcy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów pułku, po czym zebrani mogli wysłuchać koncertu, połączonego z musztrą paradną w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.
 


Tekst: M. Milewska
Zdjęcia: Ł. Urbaniak

Zdjęcia >>>

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych