BIP
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia
Aktualności
Change version
Nocny półmaraton
20.06.2017
W sobotę 17 czerwca o godz. 22 ponad 11 tyś zawodników ruszyło spod Bramy Głównej Stadionu Olimpijskiego na 21 km trasę 5. Nocnego Wrocław Półmaratonu.

 

 Uczestnicy biegli ulicami Wrocławia do mety usytuowanej bezpośrednio na Stadionie Olimpijskim.  Jak w latach poprzednich organizatorem imprezy była Gmina Wrocław - Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocławia przy  wsparciu wolontariuszy oraz  współpracujących jednostek , w tym żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.
W półmaratonie wystartowało 47 żołnierzy pułku, wśród których byli zarówno stali zawodnicy jak i debiutanci. Sukcesem kilku spośród startujących żołnierzy było poprawienie swoich życiowych wyników na tym dystansie. Niezależnie od stopnia zaawansowania sportowego, wszystkich połączyło poczucie udziału w wyjątkowej imprezie. Zawodnicy podkreślali niepowtarzalną atmosferę i wspaniałą scenerię nocnego Wrocławia.  Na trasie biegu nie zabrakło również żołnierzy kibicujących swoim kolegom.   50 żołnierzy pułku wspierało zabezpieczenie zawodów w Miasteczku Maratońskim oraz na punktach odżywiania. W imieniu dowódcy pułku w uroczystości dekorowania finalistów uczestniczył dowódca 3 batalionu dowodzenia ppłk. Daniel Kowalewski. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli bieg i pokonali swoje słabości.

Tekst M. Milewska
Zdjęcia st. szer. A. Danilewicz

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych